وزارت خارجه کویت در اعتراض به هتک حرمت قرآن کریم در سوئد سفیر این کشور را احضار کرد.

کویت سفیر سوئد را احضار کرد

به گزارش گروه بین‌الملل همایش ncss، وزارت خارجه کویت اعلام کرد که بنابه دستور «سالم العبدالله» وزیر خارجه این کشور «لیزلوت اندرسون» سفیر آکردیته سوئد در کویت که در امارات اقامت دارد، به وزارت خارجه احضار شد.

عصر روز چهارشنبه (۲۸ ژوئن)،  یک سوئدی عراق الاصل به نام «سلوان مومیکا» (۳۷ ساله) در استکهلم، در نخستین روز تعطیلات عید قربان، یک نسخه از قرآن را پاره کرد و آن را در مسجد مرکزی این شهر به آتش کشید.

در بیانیه وزارت خارجه کویت آمده است که «جراح جابر الأحمد الصباح» یادداشت اعتراض رسمی کویت به اهانت به قرآن کریم توسط یک فرد افراطی در سوئد را به سفیر این کشور تقدیم کرد.

به نوشته روزنامه کویتی «الرأی»، همچنین مراتب اعتراض کویت به تداوم صدور مجوزهای رسمی در سوئد برای سوزاندن قرآن کریم به سفیر این کشور ابلاغ و از دولت سوئد خواسته شد تا به مسئولیت خود برای ممانعت از صدور چنین مجوزهایی و اقدام فوری برای جلوگیری از تکرار اهانت به نمادها و مقدسات مسلمانان عمل کند و عاملان این اهانت را مؤاخذه کرده و اجازه ندهد از اصل آزادی‌ها به عنوان مجوزی برای ارتکاب این رفتارهای اهانت‌آمیز به دین مبین اسلام سوء استفاده کند.

 

پایان پیام/ 

نظر دهید