مجری طرح گیاهان دارویی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: ۳۶۲ هکتار از زمین‌های کشاورزی استان به زیر کشت گل محمدی رفته است.

کشت گل محمدی در 362 هکتار از مزارع چهارمحال و بختیاری

به گزارش همایش ncss از شهرکرد، به نقل از روابط‌عمومی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری، یزدان احمدی‌زاده گفت:، گفت: ۳۶۲ هکتار از زمین‌های کشاورزی استان به زیر کشت گل محمدی رفته است.

مجری طرح گیاهان دارویی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه برداشت گل محمدی از اواخر اردیبهشت‌ماه در استان آغاز می‌شود و تا اواسط خردادماه ادامه دارد، افزود: در استان به طور متوسط در هر هکتار سه تن گل محمدی برداشت می‌شود و شهرستان شهرکرد بیشترین سطح زیر کشت گل محمدی را به خود اختصاص داده است.

احمدی‌‎زاده اضافه کرد: هر ساله جهاد کشاورزی با خرید نهال گل محمدی به زمین‌هایی که مستعد تولید گل محمدی هستند یارانه خرید نهال پرداخت می‌کند.

وی با بیان اینکه فرآوری گل محمدی در استان به صورت صنعتی وجود ندارد و به صورت سنتی فرآوری و اسانس‌گیری صورت می‌گیرد، گفت: بزرگترین مشکل تولید گل محمدی در استان، مقوله فرآوری آن است که به همین منظور جهاد کشاورزی برای فرآوری محصولات کشاورزی برنامه‌های مطلوبی در نظر گرفته است.

مجری طرح گیاهان دارویی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری افزود: این اداره‌کل آمادگی دارد با اعطای تسهیلات به افرادی که تمایل به سرمایه‌گذاری در حوزه فراوری محصولات کشاورزی دارند کمک کند.

پایان پیام/۶۸۰۲۴

نظر دهید