نویسنده کتاب «من مردم» گفت: تجربه از هر جنسی عامل پیشبرنده جامعه است و این مهم با نوشتن و خواندن به دیگران منتقل می‌شود.

«من مردم» در ایران رونمایی شد

احمد لاجوردی یکی از نویسندگان آگاه حوزه فرهنگی، آموزشی و اجتماعی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از یزد، کتاب نوشتن را یکی از موثرترین راهکارهای انتقال تجارب در حوزه‌های مختلف دانست و اظهار کرد: انسانها با عبرت گرفتن از یکدیگر راه درست زیستن را می‌آموزند و کتاب می‌تواند در این امر نقش آفرینی موثری داشته باشند.

وی افزود: نویسنده باید با محوریت مهر، عشق و دوستی بنویسد و هنرمندانه عاشقی را به مردم بیاموزد و مسیر درست زیستن را با قلم خود یادآوری کند.

این نویسنده آگاه با بیان این‌که هیچ وقت پول و مقام نمی‌تواند انسان را ماندگار و مسیر تعالی را مستمر برای انسانها روشن نگه دارد، گفت: برقراری ارتباط با تمام اقشار جامعه از پزشک و راننده گرفته تا افرای که در دام اعتیاد افتادند، از جمله ویژگی‌های نویسندگی است که می‌تواند درس عبرتی برای همگان باشند.

لاجوردی تصریح کرد: تجربه از هر جنسی عامل پیشبرنده جامعه است و این مهم با نوشتن و خواندن به دیگران منتقل می‌شود.

وی با بیان این‌که نویسندگی از جمله ابزاری است که بدون شک حمایت مسئولان و دست‌اندرکاران حوزه فرهنگ و ادب را می‌طلبد، بیان کرد: یک نویسنده گاهاً یک یا چند سال برای تولید اثری فاخر زمان می‌گذارد و هر کتاب اگر آگاهانه نگارش شود می‌توانند سالها راهگشای انسانها باشد.

لاجوردی تأکید کرد: شاید بکوشیم برای بودن، شاید تلاش کنیم برای ماندن، شاید زندگی را یک بازی بدانیم که در میدانی با یک یا چندین نفر باید مبارزه کنیم.

این نویسنده آگاه با بیان این‌که همه ما دوست داریم عکس العمل دیگران را در مورد مرگمان بدانیم، بی‌شک این آرزوی  بشر است که بداند پس از رفتن در مورد او چگونه می‌اندیشند.

وی خاطرنشان کرد: در «من مردم» در پی احساسی گنگ دست به نگارش این اثر زدم و از خوش شانسی روزگارم چند دوست در این کنش همراهیم کردند.

در من مردم این روح بازی چنان هیجان انگیز شد و این روحیدن چنان گیرا که اصرار دارم این اثر را همه بخوانند تا بازی روح ها را شاهد باشند.

شبگردان کوچه پس کوچه‌های وهم، دل نوشته، من مردم، رقص تارزن، من یک رزیدنتم، صخره، من و تنهایی، پرسه در دیار غریب، حرف‌هایی برای گفتن، نوشدارویی پیش از مرگ سهراب، باران، شرجی، شب رو تنها یک و دو، از جمله آثار این نویسنده آگاه در ایران است.

پایان پیام/الف

نظر دهید