با توافق بانک صنعت و معدن و مالک کارخانه کاغذسازی زاگرس مبلغ ۴۰۰ میلیارد تومان جهت کمک به کارخانه به تصویب رسید که بیش از یک ماه پیش قسط اول تسهیلات به میزان 30 میلیارد تومان به این کارخانه تزریق شد.

قسط اول تسهیلات کاغذسازی زاگرس پرداخت شده است

به گزارش فارس همایش ncss از شیراز، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس از تفاهم سرمایه‌گذار کارخانه کاغذسازی زاگرس و بانک صنعت و معدن بر مبلغ 400 میلیارد تومان خبر داد و گفت: کاغذسازی زاگرس قسط اول تسهیلات را در 25 اردیبهشت ماه به مبلغ 30 میلیارد تومان دریافت کرده است.

حمیدرضا ایزدی در گفتگو با همایش ncss در خصوص محصول تولیدی کارخانه اظهار داشت: یک گروه کارشناسی که نمایندگانی از سازمان صمت و انجمن کاغذسازان نیز در آن حضور داشتند سال گذشته از کارخانه کاغذسازی زاگرس بازدید و امکان تولید کاغذ تحریر توسط کارخانه را تایید کردند.

وی گفت: اعتبارات بانکها برای اختصاص تسهیلات سقف مشخصی دارد، بانک صنعت و معدن اعلام کرد تا سقف 400 میلیارد تومان امکان پرداخت دارد و مابقی کنسرسیوم می‌شود که با وجود نامه نگاری های انجام شده بانک دیگری جلو نیامد.

ایزدی با بیان اینکه محصول تولیدی کاغذسازی، کاغذ کرافت خواهد بود، افزود: مالک کاغذسازی و بانک صنعت و معدن در پرداخت 400 میلیارد تومان تسهیلات به توافق رسیدند و این اعتبار برای تولید کاغذ کرافت مناسب است.

گفتنی است کاغذ کرافت در صنایع بسته بندی و کارتن سازی کاربرد دارد.

معاون توسعه منابع سازمان صنعت معدن تجارت نیز در خصوص میزان تسهیلات پرداختی به کاغذسازی زاگرس به خبرنگار فارس گفت: سرمایه گذار کارخانه می گفت با 150 میلیارد تومان می تواند فاز اول راه اندازی کند.

سیدرضا ساداتی افزود: اقساط این تسهیلات به شکل فازبندی شده و اجرای طرح پرداخت می شود، بعضی زیرساختها مثل بخشی از انبار محصول و تابلو برق باقی مانده که میزان پرداخت این منابع به پیشرفت کار بستگی دارد.

ارزش گذاری کاغذسازی زاگرس بیشتر از منابع بانکی بوده است 

به گزارش فارس؛ کاغذسازی زاگرس در سازمان امور اقتصادی و دارایی به عنوان سرمایه گذار خارجی به ثبت رسیده و معنای آن این است که منابعی را از خارج کشور برای سرمایه‌گذاری منتقل می کند با این وجود از سال 84 تاکنون ارزش گذاری کارخانه بیشتر از منابع بانکی بوده است.

طبق اعلام سازمان صمت استان فارس میزان تسهیلات پرداختی به شرکت کاغذ زاگرس فارس در طول سالهای مختلف به این شرح بوده است:

1-مبلغ 150 میلیارد ریال سال 1392 – 1394 توسط بانک صنعت و معدن 2-مبلغ 250 میلیارد ریال سال  1395 توسط بانک صنعت و معدن 3- مبلغ 770  میلیارد ریال (سال 1398 لغایت آبانماه 1399) توسط بانک صنعت و معدن 4- مبلغ 180 میلیارد ریال توسط بانک تجارت (1390 مصوب و در سال 1391 قرارداد منعقد و تا سال98 پرداخت شده است  از این مبلغ 26 میلیارد ریال سپرده بانک ) 5- جهت تکمیل طرح و با توجه به مصوبه سفر ریاست محترم جمهوربه استان؛ 6000 میلیارد ریال مصوب که سهم بانک 4000 میلیارد و سهم سرمایه گذار 2000 میلیارد ریال که از این مبلغ 300 میلیارد ریال در خرداد ماه 1402 پرداخت شد.

18 سالگی کاغذ زاگرس کارخانه کاغذسازی زاگرس 24 مهر 1384 به شماره 35096 به ثبت رسید و سپس  مراحل اجرایی آن با انتخاب زمین در شهرک صنعتی آب‌باریک زرقان به مساحت 110 هزار متر مربع  آغاز شد

نظر دهید