رئیس دادگستری شهرستان آبیک گفت: می طلبد مراکزی در شهرستان آبیک ایجاد شود که پیش از ازدواج مشاوره های کاربردی و قوی با حضور اساتید مجرب دانشگاه و حوزه علمیه انجام شود تا بتوانیم در کاهش طلاق و اختلاف خانواده ها بکاهیم.

ضرورت فعالیت هرچه بیشتر مراکز مشاوره ازدواج و خانواده در آبیک

به گزارش همایش ncss از آبیک، سیدجلال حاجی نصیری در جلسه شورای اداری شهرستان آبیک وضعیت طلاق و آسیب ها را در خانواده های این شهرستان نیازمند کار عاجل و دقیق ذکر و اظهار کرد: میزان طلاق توافقی، طلاق در دوران عقد و طلاق در سن بالا با 20 یا 25 سال زندگی مشترک افزایش یافته که زنگ خطر محسوب می شود که نیاز است کار فرهنگی دقیق، همفکری، هم افزایی و نتیجه بخش است که باید با محوریت مشخص اجرا شود. وی افزود: می طلبد مراکزی در شهرستان آبیک ایجاد شود که پیش از ازدواج مشاوره های کاربردی و قوی با حضور اساتید مجرب دانشگاه و حوزه علمیه انجام شود تا بتوانیم در کاهش طلاق و اختلاف خانواده ها بکاهیم. از سویی در مدارس هم باید در خصوص مشاوره پیش از ازدواج برنامه ریزی شود. رئیس دادگستری شهرستان آبیک ادامه داد: در خصوص تغییر اراضی زراعی، الحاق برخی زمینها در روستاها، تسریع در ساخت مسکن ملی، صدور اسناد برای اراضی کشاورزی و… مسئولان باید توجه لازم را داشته باشند. وضعیت مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی تعطیل، نیمه تعطیل و راکد در جلسات اقتصاد مقاومتی پیگیری و رفع آنها چاره اندیشی می شود.

حاجی نصیری تصریح کرد: دستگاه قضایی بر اساس وظیفه ای که بر عهده اش، بانک اطلاعاتی تذکر به مدیران را تشکیل خواهد داد و مدیران باید در حوزه های کاری خود وظایفشان را به نحو احسن انجام دهند که با تشکیل این بانک، از تشکیل پرونده در دستگاه قضایی جلوگیری می شود. وی وضعیت مبلمان شهر آبیک را تاسف بار دانست و بر ارتقای جایگاه این شهر تاکید کرد و افزود: برخی از مسائل زیست محیطی شهرستان آبیک، شهرستانی، برخی استانی و برخی ملی است که باید پیگیری شود. این مسئول قضایی بر ارتباط مسئولان دستگاه های اجرایی شهرستان آبیک با دادگستری شهرستان تاکید و اذعان کرد: لازم است مسئولان مشکلات و موضوعات خود را با ما در میان بگذارند تا نسبت به رفع آنها تدبیر و اقدام شود از سویی مسئولان باید بر زیرمجموعه خود نظارت لازم را داشته باشند و به وظایف قانونی خود عمل کنند. رئیس دادگستری شهرستان آبیک بیان کرد: شورای اداری باید چالشی برگزار شود و نقطه نظرات، مسائل و موضوعات مختلف مطرح و با همفکری راهکارهای لازم ارائه و تمهیدات لازم اندیشیده شود. حاجی نصیری افزود: خیلی از مسئولان شهرستان آبیک طی پنج ماه خدمت بنده در شهرستان، در دادگستری حضور یافته و مشکلات را مطرح کرده اند اما هستند مسئولانی که اصلا آنها را ملاقات نکرده و نمی شناسم. پایان پیام/

نظر دهید