رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر کرج در رابطه با نحوه مدیریت تاثیر فرهنگ عاشورا بر ذهن مخاطب گفت: باید در بیان فلسفه قیام عاشورا و هدف امام حسین(ع) از شیوه های مناسب استفاده کرد.

شیوه‌های مناسب برای بیان اهداف قیام عاشورا تبیین شود

به گزارش همایش ncss از کرج، حجت الاسلام و المسلمین علیرضا سعیدی، عضو شورای شهر کرج، امروز در جمع اصحاب رسانه، ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام محرم و عزاداری سید و سالار شهیدان، گفت: آنچه اهمیت دارد اشاعه فرهنگ عاشورایی می باشد و برای اینکه این فرهنگ و محتوای فکری تاثیر بیشتری داشته باشد، باید این جریان را به عنوان یک سبک زندگی مطرح کرد. رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر کرج افزود:بایستی تاریخ کربلا به درستی برای مردم بیان شود و از عزاداران حسینی خواست که حسین وار، زندگی کنند و با امام حسین(ع) همراه و همدل باشند. ‎سعیدی اذعان کرد: مداحان و سخنرانان در مراسم سالروز واقعه عاشورا، تنها نام سومین سرور و سالار شهیدان را عنوان نکنند بلکه به راه و بینش امام حسین(ع) که همان عزت نفس، آزادگی، موحد بودن، کمک و خدمت به دیگران است بیش از پیش توجه کنند.

وی با بیان اینکه رسانه ها در گسترش و نهادینه کردن آیین و فرهنگ واقعه عاشورا نقش مهمی برخوردار هستندگفت:‎ با توجه به اینکه اکنون عصر ارتباطات و اطلاعات است، در مقایسه با یک سده پیش، بیشتر باید از رسانه ها استفاده شود و پیام قیام سالار شهیدان را در قالب شبکه‌های ارتباط جمعی و اجتماعی و مجازی به آگاهی مردم دنیا رساند زیرا جهان طرفدار عزت نفس، آزادگی و عدالت به شمار می‌رود و سومین امام شیعیان این مقوله ها را به عنوان شعار برگزید و در راه دستیابی به آن از جان خویش گذشت. سعیدی خاطرنشان کرد: یکی از وظایف دستگاه‌های فرهنگی همانند فرهنگ و ارشاد اسلامی، اوقاف و تبلیغات اسلامی و در کنار آن سازمان فرهنگی شهرداری و سایر دستگاه‌های مرتبط اشاعه فرهنگ صحیح عزاداری برای عاشورا در میان مردم است. وی با اشاره به نفوذ کلام مداحان در اشاعه فرهنگ دینی و اسلامی و آسیب‌های وارده به این قشر، تاکید کرد: در همین راستا مداحان وظیفه دارند در زمینه زدودن آسیب‌های وارده به محافل اهل بیت(ع) همت مضاعف و توجه ویژه از خود نشان دهند.

پایان پیام/

نظر دهید