ارتش رژیم صهیونیستی تصاویری از اسرا غزه را منتشر کرد. شواهدی وجود دارد که این اسرا مردم عادی غزه هستند و ادعای دستگیری اعضای حماس از سوی این رژیم، کذب محض است.

دلایل دروغ بودن اسارت نیروهای حماس توسط صهیونیست‌ها

فارس پلاس؛ روایت روز – اخیرا ارتش رژیم‌صهیونیستی تصاویری منتشر کرده است که ادعا می‌شود نیروهای حماس توسط ارتش اسرائیل به اسارت درآمده‌اند. ارتش رژیم صهیونیستی هیچ ویدیویی از عملیات خود در حین بازداشت نیروهای حماس منتشر نکرده، تنها چیزی که منتشر شده ویدیو و عکس‌هایی است که فلسطینیان برهنه شده در خیابان‌های غزه‌اند.  

«هانی الماذون» رئیس امور بشردوستانه آژانس پناهندگی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی موسوم به آنروا در گفت‌وگو با شبکه سی ان ان گفت: من اغلب افرادی که در تصویر هستند را می‌شناسم. وی افزود: «آنها نه اسیر و نه جزو مبارزان حماس هستند؛ آنها فقط غیرنظامی هستند که با خانواده‌هایشان در آنجا بودند و تلاش کردند از این موقعیت نجات یابند.»

الماذون می‌گوید: از دیدن پدر، برادر و یک مغازه دار که از خانه خود بیرون کشیده و به عنوان مبارز حماس مورد بازداشت دسته جمعی قرار گرفته‌اند گیج و شوکه هستم. وی افزود: «برادرم که تشنج دارد را لخت کردند و در سرما او را در ساحل قرار داده، مورد خشونت قرار دادند و از او عکس گرفتند و وقتی او را شناسایی کرده و متوجه شدند از حماس نیست آزادش کردند.»  

«رامی عبده» رئیس شورای حقوق بشر اروپا – مدیترانه از حضور یک روزنامه‌نگار دربین بازداشت شدگان خبر داد و در حساب کاربری خود نوشت: «در میان این بازداشت شدگان، دوست عزیز و روزنامه نگار باسابقه من دیاء الکحوت حضور دارد، از او خواهش کرده بودم که بیت لاهیه را ترک کند و به جنوب نوار غزه برود، اما او به من گفت که چگونه نادا و مادر پیرم را ترک کنم. فرزند او نادا معلول است و به مراقبت و تجهیزات ویژه نیاز دارد تا بتواند زنده بماند.»  

رامی عبده علاوه بر شناسایی یک خبرنگار در بین اسرا، تعدادی از پناهندگان و کارکنان سازمان ملل را شناسایی کرده و نام آنها را لیست کرده است. دربین اسرا دو کارمند سازمان ملل دیده می‌شود که این موضوع نیز جای تامل دارد.  

 

ارتش رژیم اسرائیل اخیرا ویدیویی برای اثبات ادعاهای خود منتشر کرده که مورد انتقاد کاربران فضای مجازی قرار گرفته است. رژیم صهیونیستی ادعا می‌کند در این ویدیو نیروهای حماس سلاح خود را تسلیم کرده، این در حالی است که این اسیرها برهنه شده‌اند ولی خلع سلاح آنها بعد از برهنگی است!

یک کاربر آمریکایی در نقد این ویدیو نوشت: «یعنی باور کنیم که اسرائیل این مردها را برهنه کرده، اما سلاح آنها را نگرفته؟ و یا انتظار دارد باور کنیم که یک اسیر اسلحه را به سبک احمقانه‌ای پنهان کرده و اسرائیل آن از انتهای جمعیت شناسایی کرده است؟»  

نظر دهید