یادگار امام با بیان اینکه جهاد سازندگی یکی از استراتژی‌های مهم امام برای حل همه مشکلات کشور است، گفت: هیچ مشکلی در کشور نیست که با حضور مردم باقی بماند و از سوی دیگر، هیچ مشکلی هم نیست که بدون حضور مردم حل شود.

درخواست انتخاباتی سیدحسن خمینی از مردم /کشور از مشکلات شدید اقتصادی رنج می‌برد /هرکس دلش برای مملکت می‌سوزد، نسبت به حضور در انتخابات مسئول است

به گزارش همایش ncss، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی صبح امروز(یکشنبه ۲۷ خرداد ماه) در مراسم تجدید میثاق وزیر و کارکنان وزارت جهاد کشاورزی با آرمان‌های امام خمینی(س) که در حرم مطهر امام راحل برگزار شد، در سخنانی با اشاره به بخشی از دعای عرفه که سیدالشهدا(ع) که ایشان از خداوند «بی نیازی»، «اطمینان قلب»، «اخلاص»، «قدرت تشخیص درست امورات شریعت» و «بهره‌مندی از اندام» را طلب می‌کنند، گفت: در آخرین درخواست ایشان این نکته مهم وجود دارد که خداوند این توفیق را باید به ما بدهد تا از سر و چشم و سایر اعضا و جوارح خود به خوبی استفاده کنیم.

آنگونه که جماران روایت کرده، یادگار امام افزود: در سوره یس هم آمده است که هنگام ورود به قیامت دهان شما بسته می‌شود و دستتان و پاها شهادت می‌دهند. در آیه‌ای دیگر هم به انسان توصیه شده که سخن بی مورد نگوید، چرا که تک تک آنها را مورد پرسش قرار می‌دهیم. لذا درخواست سید الشهدا(ع) بدین معناست که خدایا توفیقی بده که در روزی که همه فرار می‌کنند و هیچ اندوخته‌ای برای انسان فایده ندارد، دست و پا شهادت دهند در راه خدا کرده‌ایم. از همین رو، جهاد سازندگی از فعالیت‌هایی است که انسان اگر خالص باشد، می‌تواند به واسطه آن در آخرت شهادت دهد که در راه خدا آن را انجام داده است.

نظر دهید