امام جمعه زنجان در مراسم جشن تکلیف دختران مدرسه جمالدین حاج میری گفت: سرمایه بزرگ جامعه ما شما دانش آموزان هستید و اگر بخواهیم جامعه بالنده داشته باشیم، در وهله انخست شما دانش آموزان باید به درس هایتان اهمیت بدهید.

دانش‌آموزان سرمایه بزرگ جامعه هستند/ جشن تکلیف دختران  مدرسه حاج میری برگزار شد+ عکس

به گزارش همایش ncss از زنجان، جشن تکلیف دختران مدرسه «جمالدین حاج میری» روستای گاوازنگ امروز با حضور آیت الله خاتمی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان، طاهری مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۲ زنجان، معلمان و دیگر مسوولان برگزار شد.

سخنران ویژه این مراسم که آیت الله شیخ علی خاتمی، امام جمعه زنجان بود طی سخنانی خطاب به دختران اظهار داشت: سن تکلیف یکی از شیرین‌ترین مرحله  زندگی انسان‌ها است، چرا که در این سن بیشتر مورد عنایت خداوند قرار می‌گیرند.

امام جمعه زنجان ضمن تشکر از اولیاء و عوامل اجرایی مدرسه جمالدین حاج میری تصریح کرد: خانواده و اولیای مدرسه همگی دست به دست هم می‌دهند تا شما را با آداب معاشرت، اخلاق و نیز درس آشنا و آموزش بدهند، چرا که شما آینده سازان جامعه ما هستید.

آیت الله خاتمی خطاب به دانش‌آموزان گفت: به سن تکلیف رسیده‌اید و از این به بعد دیگر باید مسولیت‌پذیر باشید و نخستین مسوولیت شما در مقابل خدا نماز است، هر چند قبلا هم  نماز اقامه کرده‌اید اما باید این موضوع بیشتر از قبل در وجود شما تجلی یابد. امام جمعه زنجان اضافه کرد: مردان و زنان آینده جامعه ما شما هستید، به شرطی که به دو مورد یکی درس و دیگری اخلاق توجه داشته باشید. وی ادامه داد: سرمایه بزرگ جامعه ما شما دانش آموزان هستید و اگر بخواهیم جامعه بالنده داشته باشیم، در وهله نخست شما دانش آموزان باید به درس‌هایتان اهمیت بدهید.

گفتنی است دانش آموزان مدرسه جمال‌الدین حاج میری نماز خود را به امامت آیت‌الله خاتمی اقامه کردند. پایان پیام/۷۳۰۲۱  

نظر دهید