احتمالاً این ضرب‌المثل را شنیده‌اید که می‌گوید خنده بر هر درد بی‌درمان دواست. شاید جالب باشد که بدانید این مثل پشتوانه علمی دارد و افراد شاد و مثبت‌اندیش افراد سالم‌تری هستند. دوزهای کوچک شادمانی و حس رضایت می‌تواند کارهای بزرگی در بدن شما انجام دهد.

خبر خوب| خادم مسجدالاقصی شوید!

گروه خبر خوب: احتمالا این ضرب‌المثل را شنیده‌اید که می‌گوید خنده بر هر درد بی درمان دواست. شاید جالب باشد که بدانید این مثل پشتوانه علمی دارد و افراد شاد و مثبت اندیش افراد سالم‌تری هستند. دوزهای کوچک شادمانی و حس رضایت می‌تواند کارهای بزرگی در بدن شما انجام دهد. کاهش فشار خون، تقویت سیستم ایمنی، افزایش طول عمر؛ مقابله با استرس، تسریع روند بیماری، بهبود خواب و… بخش کوچکی از اثرات این دوزهای کوچک شادی است. دوزهایی که در بسته خبرخوب امروزمان برای شما کنار هم جمع شده‌اند. *امانتداری رانندگان تاکسی‌ ها زبانزد شد یک هفته تمام کار و زندگی‌اش را گذاشت تا صاحب آن پاکت پول را پیدا کند. یک هفته‌ای که تاکسی  زرد رنگش به جای آنکه مثل همیشه پی مسافر باشد دنبال کسی بود تا گمشده‌اش را به دستش برساند.صحبت از «محمد ایرانوندی» راننده پاک دست مراغه‌ای است. راننده‌ای که وقتی ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان پول را از صندلی عقب تاکسی‌اش پیدا کرد. همه فکر و ذکرش شد پیدا کردن صاحب آن پول. چندباری خیابان‌هایی که رفته بود را بالا و پایین کرد. پرس و جو کرد و دست‌آخر اطلاعیه‌ای منتشر کرد تا هر چه زودتر این پول را به دست صاحبش برساند. این اطلاعیه‌ها باعث شد این امانتی به دست مسافری برسد که موقع پیاده شدن بسته پول را در تاکسی جا گذاشته بود. خبرخوب اینکه یک بار دیگر  امانتداری رانندگان تاکسی زبانزد شد. شهردار مراغه از اقدام شایسته راننده پاک دست تاکسی تجلیل و قدردانی کرد و گفت:« رانندگان تاکسی در امانتداری نمونه هستند.» 

رانندگان تاکسی در امانتداری نمونه هستند. *انگشتری که بیش از 20 نفر را صاحب کار کرد! این سکوی خبرخوب‌مان طعم شیرین قطاب‌های کرمانی را دارد. صحبت از بانوی کارآفرین کرمانی است که وقتی تصمیم گرفت کاری کند و با استفاده از هنرش روی پای خودش بایستد دستش خالی بود و به قول خودش از هیچ و زیرخط شروع کرد. 33سال پیش انگشترش را فروخت تا بتواند مواد اولیه قطاب را بخرد و در خانه شروع کرد به پختن این شیرینی سنتی.  حالا این کارآفرین و تولید کننده از دل این شیرینی سنتی صاحب یک کارگاه شده و برای بیش از 20 نفر اشتغال ایجاد کرده است. پای این سوغات کرمان به کشورهای دیگر هم باز شده و این بانو می‌گوید:« برخی از هنرجوهای من در کشورهای دیگر کار می‌کنند و هنوز هم اگر مشکلی داشته باشند تماس می‌گیرند و راهنمایی‌شان می‌کنم.» 

انگشترش را فروخت تا به زنان خانه‌دار ثابت کند از دل خانه هم می‌توانند کارآفرین باشند. آدم‌حسابی‌هایی که دنیا را جای بهتری کرده‌اند در یکی از خیابان‌های شیراز تصادف شده و آنطور که پیداست بار شیشه نیسانی شکسته‌ است  و خرده‌هایش در خیابان ریخته. خرده شیشه‌هایی که می‌تواند باعث پنچر شدن ماشین‌های دیگر و شاید ایجاد سانحه‌ای دوباره شوند. مردم شیراز وقتی متوجه شیشه‌های شکسته در کف خیابان می‌شوند برای جلوگیری از آسیب به لاستیک خودروهای عبوری دیگر برای چندلحظه ماشین‌ها را متوقف می‌کنند و شیشه‌ها را از میان خیابان جارو می‌زنند.   

نظر دهید