ساعت یک بامداد پنجمین روز از مهرماه ۱۳۶۰، تاریخ ایران رویدادی شیرین، به‌یادماندنی و سرشار از غرور را در خاطر دارد. آغاز عملیاتی که نگذاشت حتی یک وجب از خاک این کشور به دست بیگانه بیفتد؛ «شکست حصر آبادان». تک‌تک خبرهای خوب این روزهارا مدیون رشادت‌های مردان آن روزهاییم.

خبر خوب| تولید داروی حیاتی برای بیماران سکته مغزی

گروه خبر خوب: ساعت یک بامداد پنجمین روز از مهرماه ۱۳۶۰، تاریخ ایران رویدادی شیرین، به‌یادماندنی و سرشار از غرور را در خاطر دارد. آغاز عملیاتی که  نگذاشت حتی یک وجب از خاک این کشور به دست بیگانه بیفتد؛ «شکست حصر آبادان» با رمز «نصر من الله و فتح قریب» که نه‌تنها نشان از ولایت‌پذیری رزمندگان داشت بلکه نقطه عطف و فصل الخطابی بود که در همان آغازین ماه‌های جنگ تحمیلی قدرت ایمان، عمل و عظمت توانایی‌های ملت ایران را به دشمن نشان داد. یاد و خاطره دلاورمردی‌های مردان این سرزمین گرامی باد رشادت‌ها و فداکاری‌هایی که تک‌تک خبرهای خوب این روزهایمان را مدیون آنهاییم.

همت ایرانی باز هم افتخاری دیگر آفرید *به همت دانشمندان ایران، ساخت دارویی حیاتی از انحصار آمریکا خارج شد  همه انسان‌ها بدون آن‌که بخواهند در موقعیت‌های خاص زندگی و مواجهه با ابتلائات و اتفاقات ناخوشایند قرار گرفته‌اند و با آن‌ها دست‌وپنجه نرم کرده‌اند. یکی از این لحظات سخت، حضور نامبارک بیماری در جمع عزیزان است. لحظاتی که اگر خدای نکرده برای کسی پیش بیاید حاضر است همه هستی‌اش را فدا کند تا داروی شفابخش را پیدا کند و روی نیکوی سلامتی را ببیند. نگران نباشید! این‌همه تلخی مقدمه‌ای برای یک اتفاق شیرین است. بازهم سخن از شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی و چشم روشنی دیگری برای ملت عزیز ایران؛ به همت یک شرکت دانش بنیان و با فناوری ایرانی، یک داروی مهم و حیاتی که تولید آن تنها در انحصار یک شرکت آمریکایی بود، از سایه تحریم خارج و در کشور تولید می‌شود.«آلتپلاز» یک داروی حیاتی برای بیماران سکته مغزی است که تاکنون با چالش های فراوان وارد می شد. تنتان همیشه سلامت و رویتان شاد.

اتوبوس هایی که قرار است به داد معضل ترافیک برسند *اقدام شورای شهر در بهبود کیفیت و کمیت ناوگان شهری  از دغدغه‌های مهم پایتخت نشینان، معضل ترافیک و شلوغی های وقت‌وبی‌وقت است. عاملی برای افزایش استرس، خستگی و بی‌حوصلگی در زندگی شهرنشینی. تاکنون تمهیدات فراوانی برای رفع این مسئله پیشنهاد و چه‌بسا اجرا شده‌است. کارهایی همچون طرح ترافیک زوج و فرد و توصیه به هم‌وطنان برای استفاده از وسایل نقلیه عمومی همچون مترو و اتوبوس و حذف خودروهای تک سرنشین از سطح شهرـ  به‌طور قطع با توجه به جمعیت شهرنشینان و میزان استفاده از وسایل نقلیه عمومی افزایش کیفیت و کمیت می‌تواند در بهبود وضعیت ترافیک شهری مؤثر باشد. در این راستا «مهدی چمران» رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه تلاش شده کارهای خوبی در زمینه توسعه حمل و نقل عمومی انجام شود گفت:«97 دستگاه اتوبوس جدید وارد خطوط شده و رئیس سازمان اتوبوسرانی هم دو شب پیش گفت که از دو شرکت 80 دستگاه اتوبوس تحویل گرفته‌ایم که وارد خطوط می‌شود.»

دونده ای که رکورد خودش را شکست  * رکورد ماراتن ایران شکسته شد این روزها که با برگزاری نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی در هانگژو بازار اخبار ورزشی و شنیدن از مدال‌های رنگارنگ حسابی داغ است، بشنوید از یک ایرانی که در گوشه‌ای دیگر از این کره خاکی پرچم ایران را همچون همیشه سرافرازانه به اهتزاز درآورد؛«محمدجعفر مرادی»، دونده دوهای استقامت کشورمان که برای شرکت در ماراتن برلین؛ از جمله ماراتن‌های مطرح و شناخته‌شده، راهی کشور آلمان شد توانست حد نصاب قبلی این ماده را که در اختیار خودش بود پس‌از هشت سال ارتقا دهد. خدا قوت به همه ورزشکاران این سرزمین. اما خالی از لطف نیست حالا که در آخرین روزهای گرامیداشت هفته دفاع مقدس هستیم یادی کنیم از شهدای ورزشکار؛ «شهید مجید نمازی»، «ابراهیم هادی»، «حسن نو فلاح»، «سعید طوقانی»، «مهدی رضایی»، «ناصر کاظمی» و… مردانی دوست‌داشتنی و غیرتمند که ایستادن پای غرور، غیرت و ایمانشان را ثابت کردند. 

نوسازی مدارس روستایی و بنیاد برکت

نظر دهید