سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: در جلسه این کمیسیون مقرر شد در مسیر بندر شهید رجایی و محور شهید میرزایی دستگاه اسکنر جاده‌ای جهت بازرسی غیر مانع محموله‌های عبوری و کامیون‌های باری مستقر شود.

تصمیم جدید برای استقرار اسکنر جاده‌ای در مسیر جنوب به مرکز کشور

علی خضریان سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی همایش ncss، در تشریح نشست کمیسیون اصل نود اظهار کرد: جهت نظارت بر حُسن اجرای  ماده ۵ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در خصوص  سامانه شناسایی قاچاق کالا و ارز و برخورد با محموله‌های پرخطر جلسه‌ای در محل کمیسیون با حضور رئیس پلیس امنیت اقتصادی، مدیران وزارت اطلاعات، رئیس شورای تأمین و استاندار هرمزگان و نمایندگان ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شد.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس افزود: قانون مبارزه با قاچاق کالا با توسل به فناوریهای نوین درصدد دشوارسازی ارتکاب و افزایش خطر ارتکاب قاچاق کالا است که در پرتو تدابیری نظیر نظارت الکترونیکی بر فرآیند تجارت در پی شفافسازی زنجیره تNمین است. از آنجایی که مبارزه با این مهم نیازمند ارتقاء به شیوه نوین و تجهیز سازمان‌های اجرایی است، موفقیت این برنامه در گرو آسیب‌شناسی نظارت الکترونیکی است.

خضریان ادامه داد: در این جلسه مقرر شد با توجه به حجم بالای جابجایی کالا از بندر شهید رجایی و محور شهید میرزایی به سمت مرکز کشور و استان‌های مرکزی و شمالی با تعامل و همکاری وزارت اطلاعات، ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و فراجا در این شاهراه ترانزیتی دستگاه اسکنر جاده‌ای جهت بازرسی غیر مانع محموله‌های عبوری و کامیون‌های باری مستقر شود.

پایان پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

نظر دهید