اولاف شولتس صدراعظم آلمان با اجازه دادن به اوکراین برای استفاده از تسلیحات غربی به منظور حمله به اهدافی در خاک روسیه مخالفت کرد و گفت که نیازی به تغییر محدودیت‌ها در این زمینه نیست.

آلمان با استفاده اوکراین از تسلیحات غربی برای حمله به خاک روسیه مخالفت کرد

به گزارش خبرآنلاین به نقل از ایرنا، خبرگزاری د. پ.آ آلمان یکشنبه به نقل از شولتس نوشت: ما قوانین روشنی در مورد استفاده از تسلیحاتی که به اوکراین می‌دهیم، داریم. این قوانین در حال اجراست و نیازی به تغییر آنها نیست.

آلمان پس از آمریکا دومین تامین‌کننده بزرگ تسلیحات برای اوکراین است. برلین تاکنون حدود ۲۸ میلیارد یورو حمایت نظامی به اوکراین ارائه کرده است.

ینس استولتنبرگ دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در مصاحبه با اکونومیست که جمعه شب منتشر شد، از متحدان اوکراین خواست محدودیت‌هایی را که بر استفاده کی‌یف از تسلیحات آنها در حمله به خاک روسیه اعمال کرده‌اند، لغو کنند.

استولتنبرگ اظهار کرد: اکنون زمان آن فرا رسیده است، متحدان لغو برخی محدودیت‌هایی را بر استفاده از تسلیحات ارائه شده به اوکراین اعمال کرده‌اند، بررسی کنند. خصوصا در شرایط فعلی که درگیری زیادی در خارکیف در نزدیکی مرز با روسیه وجود دارد.

وی افزود: منع کردن اوکراین از استفاده از تسلیحات آنها علیه اهداف مشروع نظامی در خاک روسیه، کار آنها را در دفاع از خودشان بسیار سخت کرده است.

این محدودیت‌ها موجب نارضایتی در اوکراین شده است زیرا آنها برای حمله اهدافی در خاک روسیه باید به پهپادهایی که در داخل کشور تولید می‌کنند، وابسته هستند و این پهپادها کارایی محدودی دارند.

اظهارت استولتنبرگ در حالی است که «گابریلیوس لاندسبرگیس» وزیر خارجه لیتوانی نیز دوشنبه گفت متحدان غربی باید محدودیت‌ها در زمینه استفاده اوکراین از تسلیحات آنها را بردارند و به کی‌یف اجازه بدهند آزادی بیشتری برای حمله به روسیه داشته باشد.

310310

نظر دهید